5 pomysłów na domowe zabawy architektoniczne
5 pomysłów na domowe zabawy architektoniczne

Z pewnością nie raz szukaliście pomysłu na domowe zabawy. A może tak urządzić domowe warsztaty konstruktorsko-architektoniczne? Na pewno Wam się spodoba, tym bardziej, że w zabawie może (a nawet powinna) uczestniczyć cała rodzina. 

W poniższym zestawieniu prezentujemy kilka propozycji. Stworzyliśmy je pamiętając o domowych ograniczeniach. Przecież nie każdy ma w domu cały sklep papierniczy ;)

1. Stwórzcie makietę

Wydaje mi się, że to zadanie daje najwięcej możliwości. Budowę makiety możecie połączyć z domową lekcją historii albo geografii. A może nawiążecie do planowanej wycieczki lub ulubionego miejsca? 

Stwórzcie plac zabaw, zamek dla księżniczki, góry, morze, przystanki i dworce – wszystko co przyjdzie Wam do głowy! 

Makieta nie wymaga również wielu materiałów. Możecie wykorzystać to co macie w domu (puste opakowania, karton po paczce, korki od butelek, dostępne materiały plastyczne). 

Jeśli macie w domu drukarkę możecie wydrukować bezpłatne modele budynków i pojazdów (dostępne u nas blogu). Zajrzyjcie też do naszego sklepu. Czekają tam na Was materiały do kreatywnych, domowych zabaw architektonicznych. 

2. Domowa masa plastyczna

W sieci znajdziecie wiele przepisów na domowe masy plastyczne. Z pewnością znajdziecie taką, którą uda Wam się stworzyć z dostępnych u Was produktów. 

W przeciwieństwie do mas dostępnych w sklepie jest to też opcja przyjazna dla portfela ;) Zrobienie naszej masy zajęło nam dosłownie 5 minut, a jej koszt to kilka złotych! 

Domową ciastolinę wykorzystajcie do stworzenia modeli znanych budowli lub elementów makiety. 

My wykorzystujemy ją również do obklejania „doniczek” – elementu makiety ogrodu (do pojemniczków, np. dużych korków od butelek, wkładamy watę i siejemy rzeżuchę). A może z masy stworzycie własne azulejos (słynne portugalskie płytki)?

3. Papercraft,

czyli modelarstwo kartonowe. 

Do tego zadania na pewno przydaje się drukarka, ale nic straconego! Proste modele możecie stworzyć sami lub odrysować inspirując się naszymi materiałami. Bez wątpienia poradzicie sobie z domem i piramidą, które znajdują się na naszym blogu.

Jeżeli w domu macie drukarkę możecie wydrukować modele dostępne u nas na blogu i w sklepie. 

4. Zbudujcie wieżowiec...

... z makaronu, wykałaczek lub klocków. To świetne ćwiczenie! Wspólnie zastanówcie się jak budować solidne domy, urządźcie domowy konkurs na najwyższą budowlę, porozmawiajcie o trzęsieniach ziemi (jak projektować i konstruować, by budynki poradziły sobie z trzęsieniami?). 

5. Zaprojektuj własny pokój, mieszkanie, ogród! 

Wystarczy kartka, coś do pisania i głowa pełna pomysłów. 

 

Na koniec przypominamy, że dużo pomysłów i materiałów znajdziecie na naszym facebooku! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl