Projektuj! Pomysł na domowe warsztaty
Projektuj! Pomysł na domowe warsztaty

Nie wiecie co robić w deszczowy dzień? Wydaje mi się, że to pytanie męczy wielu Rodziców. Przed Wami kolejne godziny w domu, a wszystkie zabawki się już znudziły - co robić? 

Twórzcie projekty! Taką zabawę bez wątpienia polubi każde Dziecko. Rodzicowi też się spodoba. Dlaczego? 

Tworzenie projektów nie wymaga wielu sprzętów i materiałów. Wystarczy kartka i coś do pisania. Oczywiście możecie wyjąć piórnik i materiały papiernicze. Z pewnością pomogą Małym Projektantom w realizacji ich pomysłów  (a Rodzicom dadzą czas na wypicie ciepłej kawy).

Zabawa w projektowanie daje wiele możliwości. Stwórzcie projekt domu, ogrodu, mieszkania, balkonu - każdy może wybrać coś dla siebie. Może zaprojektujecie domek dla lalek albo boisko? 

Zabawę można rozwijać. Projekt mieszkania rozszerzcie o projekt wnętrz - zaprojektujcie meble, kawałki materiałów wykorzystajcie jako zasłonki, obicia mebli i obrusy. Projektujecie taras? Nie tylko zaznaczcie poszczególne rzeczy (donice, meble, zabawki). Zastanówcie się też jakie kwiaty posadzić, jakie warzywa możecie wyhodować w  balkonowych doniczkach, jaki stół zmieści się na dostępnej przestrzeni? Stworzyliście projekt domu? Może według niego wybudować makietę? 

To zabawa, która uczy! Porozmawiajcie o tym, dlaczego ściany nie powinny być czarne i czemu w pokoju warto mieć okno. Dodatkowo projektowanie pomaga rozwijać zdolności manualne, kreatywność i zmysł przestrzenny.

Na koniec przypominamy, że na naszym blogu znajdziecie pomysły i materiały do domowych architektonicznych zabaw (choćby 5 pomysłów na domowe warsztaty architektoniczne). 

Polecamy Wam też nasze modele do druku i zestawy kreatywne! Z było sobie miasto urządzisz domowe warsztaty architektoniczne ;) 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl