Warsztaty architektoniczne

Czy wiesz, że BYŁO SOBIE MIASTO to też warsztaty konstruktorsko-architektoniczne dla dzieci?

 

Gdzie jesteśmy? 

Na co dzień działamy w Warszawie i okolicach. 

 

Jak często odbywają się zajęcia? 

Było sobie miasto prowadzimy jako regularne, cotygodniowe zajęcia dodatkowe, warsztaty weekendowe, jednorazowe zajęcia. Odwiedzamy Uniwersytety Dziecięce, domy kultury, szkoły i przedszkola.

 

Jak można się zapisać? 

Aktualne informacje na temat zajęć znajdziecie na naszej zajęciowej stronie TUTAJ

Poza warsztatami konstruktorsko-architektonicznymi prowadzimy zajęcia z robotyki, programowania i eksperymentów. 

 

Jak skontaktować się w celu organizacji zajęć?

Chcecie, by nasze zajęcia odbywały się w Waszej szkole, przedszkolu, domu kultury? Szukacie kogoś kto zorganizuje jednorazowe warsztaty lub regularne zajęcia dodatkowe? 

Najlepiej zacząć od maila: kontakt@doroboty.edu.pl 

 

Na czym polegają nasze zajęcia?

Było sobie miasto - zajęcia mają na celu rozwijać świadomość przestrzenną oraz (za pomocą prostych, praktycznych zadań) zapoznawać z podstawami wiedzy na temat architektury, urbanistyki, podstawowych zasad działania miasta i przestrzeni nas otaczającej. Chcemy wzbudzać w uczestnikach zainteresowanie przestrzenią, w której się poruszają i którą zamieszkują. Pomagać rozwijać świadomość społeczną, oraz poznawać  architekturę i urbanistykę.

Na zajęciach stworzymy modele domów i miast. Za pomocą zestawów konstrukcyjnych BAMP zbudujemy różnego rodzaju instalacje i makiety. Zapoznamy się z różnymi rozwiązaniami technicznymi (Zbudujemy prosty akwedukt i wieżę ciśnień).

 

Przykładowe temat

Budujemy mosty
Jakie mamy rodzaje mostów? Jak wygląda most wantowy? Jak zbudować i zaprojektować wytrzymały most?
A jakie są najbardziej znane i oryginalne tego typu konstrukcje na świecie?

Na zajęciach odpowiemy na te i inne pytania, zbudujemy mosty, porównamy różne rozwiązania architektoniczne oraz sprawdzimy wytrzymałość naszych konstrukcji.

O tym, że woda nie bierze się z kranu
Jak to się dzieje, że mieszkańcy miast i wsi mają wodę w kranie? Kto, jak i skąd dostarcza ją do naszych domów i co Czajka ma wspólnego z warszawską kranówką? A jak z wodą w kranie było dawno temu? Czym są filtry, wieże ciśnień i akwedukty? Czy wody może zabraknąć?

Na zajęciach dowiemy się skąd woda bierze się w naszych domach, poznamy różne sposoby dostarczania wody do miast i skonstruujemy własną wieżę ciśnień.

Był sobie dom

Jak projektuje się dom? O czym muszą pamiętać architekci? Czy można wybudować wszystko co nam się wymarzy? Jakie elementy muszą znaleźć się w każdym projekcie?

Na zajęciach dowiemy się jak architekci pracują nad projektami domów. Zastanowimy się co jest nieodłącznym elementem każdego domu i mieszkania, zwrócimy uwagę na układ budynków na osiedlach i działkach.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl